Evropska liga
Malmo okončao evropsku turneju Ibričićevih Domžala, čeka pobjednika iz Mostara
01.08.2019. u 21:03

Fudbaleri švedskog Malmea plasirali su se u treće pretkolo Evropske lige nakon što su u revanšu s 3:2 savladalli slovenske Domžale.

Ovom pobjedom švedski predstavnik je tako uspio s ukupnih 5:4 izboriti plasman u naredni krug takmičenja, a protivnika će saznati nakon što se okonča duel u Mostaru.

Sve je odlično počelo za goste iz Slovenije koji su u 12. minuti poveli golom Nicholsona. Ipak, Lewicki je u 21. minuti izjednačio na 1:1, da bi Rosenberg u 32. minuti pogodio za totalni preokret.

Dok su svi čekali da glavni sudija označi kraj prvog dijela Karić je u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena poranvao na 2:2.

Sedam minuta dijelilo je Domžale od produžetaka kada je Bengtsson zabio za konačnih 3:2.

Bivši Zmaj Senijad Ibričić odigrao je svih 90 minuta, dok je Ćorluka igrao do 88. minuti susreta.