Golgeter Uniteda
Marcus Rashford efikasniji od Cristiana Ronalda u dresu Manchestera
Rashford je u 86 susreta bio u startnoj postavi, ali je na terenu proveo 800 minuta manje od Portugalca, a postigao je 37 golova, četiri više od Ronalda
12.12.2019. u 11:46

Napadač Manchester Uniteda Marcus Rashford u pobjedi nad gradskim rivalom Manchester Cityjem (2:1) upisao je 127. nastup u dresu kluba sa Old Trafforda.

Upravo je Rashfordov udarac s bijele tačke iz 23. minute susreta donio prednost Crvenim đavolima u gradskom derbiju. Za napadača Uniteda ovo je bio 37 premijerligaški pogodak u karijeri, što je statistika bolja od one koju je ostvario Cristiano Ronaldo u prvih 127 nastupa u engleskoj eliti u dresu ovog velikana!

Od prvih 127 nastupa u Premier ligi, sadašnji napadač Juventusa je 94 počeo kao starter, a za 8.924 minuta na terenu postigao je 34 golova i zabilježio 22 asistencije.

S druge strane, Rashford je u 86 susreta bio u startnoj postavi, ali je na terenu proveo 800 minuta manje od Portugalca, a postigao je 37 golova i upisao je 18 asistencija.