Grupa F
Maroko se pobjedom protiv favorizovane Belgije približio osmini finala
Fudbaleri Maroka savladali su Belgiju sa 2:0 u meču drugog kola u grupi F Svjetskog prvenstva u Kataru.
27.11.2022. u 15:55

Marokanci su u ovaj susret ušli sa bodom kojeg su uzeli Hrvatsku, dok je Belgija je takmičenje otvorila pobjedom 1:0 protiv Kanade pa je očekivano bila favorit u današnjem duelu.

Prvo poluvrijeme nije nam ponudilo mnogo toga.

Ziyech je u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela pogodio iz slobodnog udarca, ali je pogodak poništen nakon intervencije iz VAR sobe.

Belgija je u 52. minuti zaprijetila preko Hazarda, ali je Munir sjajno odbranio njegov udarac.

Maroko do vodstva dolazi u 73. minuti. Sabiri je brzo izveo slobodan udarac iskosa s desne strane i uhvatio Courtoisa potpuno nespremnog te pogodio za veliku radost na tribinama.

Konačnih 2:0 postavlja Aboukhlal na asistenciju Ziyecha.

Maroko se ovom pobjedom približio plasmanu u osminu finali. Lavovi Atlasa sada imaju četiri boda, dok je Belgija ostala na tri.

U drugom meču ove grupe od 17 sati sastraju se Hrvatska i Kanada.

Maroko će u posljednjem kolu igrati protiv Kanade, dok će se u drugom meču u derbiju grupe sastati Belgija i Hrvatska.