Derby della Madonnina
Milan preokrenuo Intera: Krunić slavi, bezopasni Džeko tuguje
Fudbaleri Intera propustili su priliku da pobjedom u gradskom derbiju protiv Milana naprave veliki korak ka odbrani šampionske titule u Serie A.
05.02.2022. u 19:57

Nerazzurri su vodili do 75. minuta, ali su za 180 sekundi primili dva gola i ostali bez bodova. Junak Milana je dvostruki strijelac Olivier Giroud.

Inter je poveo u 38. minuti golom Ivana Perišića. I prije postignutog gola domaćin je bio bolji, a za bolju igru je nagrađen golom.

U nastavku meča Milan nije imao ideje, ali su onda iskoristili poklon Vidala, a Giroud je izjednačio na 1:1. Tri minute kasnije francuski napadač postigao je svoj drugi gol za preokret i veliku pobjedu - 1:2.

Edin Džeko je odigrao cijeli meč i nije imao previše prilika za postizanje gola, dok je Rade Krunić u dresu Milana zaigrao u finišu meča. Veznjak Zmajeva na teren je ušao u 80. minuti umjesto Bennacera. U sudijskoj nadoknadi Krunić je zaradio i žuti karton.

Ovim trijumfom Rossoneri su došli na bod zaostatka iza Intera, s tim da Džeko i društvo imaju i utakmicu manje.