NBA
Musi 14 minuta protiv Orlanda, Jokiću rekord karijere, briljirali Dončić i Bogdanović
Proteklu noć obilježio je Nikola Jokić. S rekordnih 47 poena srbijanski košarkaš predvodio je Denver Nuggetse do pobjede nad Atalantom
07.01.2020. u 07:46

Košarkaši Brooklyn Netsa sinoć su zabilježili 19. ovosezonski poraz nakon što su sa 89:101 izgubili u gostima kod Orlando Magica.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa na parketu je proveo skoro 14 minuta, a za to vrijeme uspio je ubaciti šest poena, dok su rubrike "skokovi" i "asistencije" ostale prazne.

Spencer Dinwiddie i Joe Harris sa po 16 poena bili su najefikasniji igrači gostujućeg sastava, dok je prvo ime u redovima Orlanda bio Markelle Fulz sa 25 poena. Njegov timski kolega, crnogorski centar Nikola Vučević, zabilježio je double-double. Pored 11 ubačenih poena uhvatio je čak 24 lopte.

Proteklu noć obilježio je Nikola Jokić. S rekordnih 47 poena srbijanski košarkaš predvodio je Denver Nuggetse do pobjede nad Atalantom u gostima, a rezultat je na kraju glasio 115:123. Uz 47 poena bivši timski kolega našeg Jusufa Nurkića upisao je i osam skokova i pet asistencija.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović bio je glavna pokretačka snaga Utah Jazza, koji je sa 128:126 trijumfovao u gostima kod New Orleansa.

Još jedno fantastično izdanje protekle noći imao je Luka Dončić. Mladi Slovenac glavni je "krivac" za pobjedu Dallasa nad Chicagom rezultatom 118:110. Slovenski košarkaša upisao je novi triple-double, a susret je završio sa 38 poena, 11 skokova i deset asistencija.