Trofej za Barcu
Nakon propuštenog finala: Oglasio se Miralem Pjanić
Barcelona je pobjedom protiv Athletic Bilbaoa rezultatom 4:0 osvojila Kup kralja, 31. u klupskoj historiji.
18.04.2021. u 00:02

Barca je do pobjede stigla za 12 minuta, odnosno u intervalu od 60. do 72. minute. Baskijce je načeo Griezmann, pogodio je de Jong, a onda je sa dva pogotka posao dovršio Lionel Messi.

Miralem Pjanić tehničkom odlukom trenera Ronalda Koemana nije bio ni na klupi u finalnom dvoboju koji je odigran u Sevilli.

On se pridružio saigračima na proslavi trofeja, a poslije toga se oglasio na Twitteru.

- Kada stvari idu dobro i kad idu loše, u pobjedi ili porazu, ekipa je uvijek bila najvažnija i uvijek će biti - poručio je Pjanić.

Za Barcelonu je ovo prvi trofej u sezoni. Katalonci su i igri i za naslov u La Ligi.