Premier liga
Newcastle iznenadio finalistu Lige prvaka, treći remi Wolvesa
25.08.2019. u 19:26

Nakon dva vezana poraza na startu engleske Premier lige, fudbaleri Newcastle Uniteda s 1:0 trijumfovali su u gostima kod Tottenham Spursa.

Svrake su u vodstvom stigle preko Jeolintona u 27. minuti susreta, nakon što ga je odlično uposlio Christian Atsu.

Tri minute ranije gosti su takođe imali dobru priliku, ali je Hugo Llorris ispod prečke izvadio loptu poslije udarca Seana Lonfstaffa.

Do kraja prvih 45 minuta Hueng-Min Son je zaprijetio gostima, ali se istakao Martin Dubravka.

U nastavku prošlosezonski finalista Lige prvaka nije imao pravih prilika sve do samog finiša. Dvanaest minuta prije kraja Michael Dean je provjeravao jednu situaciju nakon sugestija iz VAR sobe, no iskusni arbitar nije pokazao na bijelu takčku.

Devet minuta prije kraja Tottenham je imao najbolju priliku na utakmici, ali je Lucas promašio veliki zicer, pa je 59.245 navijača svjedočilo prvom porazu ekipe Mauricija Pochettina u novoj sezoni.

U drugom susretu koji je počeo u isto vrijeme, Wolvesi su stigli do trećeg remija ove sezone, nakon što su golom Jimeneza u petoj minuti sudijske nadoknade izjenačili protiv Burnleyja za konačnih 1:1.