Nevjerovatna scena
Ni 11 Kamerunki u živom zidu nije spriječilo vodeći gol Engleske
23.06.2019. u 20:19

Ženska fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što je s 3:0 savladala selekciju Kameruna.

Engleska je povela u 14. minuti golom Stephanie Houghton, i to poslije nevjerovatne situacije u kojoj je fudbalerka Manchester Cityja protiv sebe u živom zidu imala kompletnu kamerunsku selekciju.

Ipak, engleska reprezentativka je na pravi način uspjela izvjesti indirektan udarac za vodstvo svoje reprezentacije.

U nastavku su pobjedu Engleskinja i plasman među osam reprezentacija na svijetu najbolji svojim golovima ovjerile Ellen White i Alex Greenwood.

Engleska će u četvrtinalu igrati protiv Norveške, koja je s 2:1 u osmini finala porazila Australiju.