Upisao se u strijelce
Nije razočarao: Ovako su poznati portali ocijenili Džekin nastup na Old Traffordu
Fudbaleri Rome doživjeli su pravu rezultatsku katastrofu u drugom poluvremenu prvog polufinalnog susreta Evropske lige na gostovanju kod Manchester Uniteda.
30.04.2021. u 07:29

VEZANI TEKST - Jedini na svijetu: Edin Džeko ispisao historiju na Old Traffordu

Nakon što su Rimljani poslije prvih 45 minuta imali vodstvo 2:1, zahvaljujući golu Edina Džeke iz 34. minute, u nastavku su doživjeli pravi fijasko.

Dva gola Cavanija, te po jedan Fernandesa, Pogbe i Greenwooda donijeli su uvjerljivu pobjedu timu sa Old Trafforda pred gostovanje u Rimu.

Uprkos lošoj partiji Vučice, Dijamant je prema mišljenju portala Sofascore.com bio drugi najbolji igrač gostujućeg sastava s ocjenom 7,6, a bolji od njega bio je samo Lorenzo Pellegrini (7,7).

Bruno Fernandes dobio je čistu "desetku" u redovima Uniteda, dok je Cavani nagrađen sa 9,5.

Džeko je pogotkom za 1:2 postao jedini fudbaler u historiji koji je uspio postići bar jedan gol na Old Traffordu u tri desetljeća, u tri različita takmičenja i za tri različita kluba.

Portal Whoscored.com, za razliku od portala Sofascorea, smatra kako je Džeko bio najbolji igrač Rome u teškom porazu od Uniteda. Kapiten Zmajeva je dobio ocjenu 7,7.