Kraj na startu
Ništa od odbrane titule: Džumhur poražen od 217. igrača sa ATP liste
Džumhur je porazom u prvom kolu ostao bez velikog broja poena jer je prošle sezone trijumfovao na ovom turniru
16.10.2018. u 11:58

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur poražen je u prvom kolu ATP turnira u Moskvi sa 2:1 u setovima od Bjelorusa Egora Gerasimova. Džumhur je porazom u prvom kolu ostao bez velikog broja poena jer je prošle sezone trijumfovao na ovom turniru.

U prvom setu Džumhur nije imao odgovor na sjajnu igru svog protivnika, koji mu je prepustio tek jedan gem. U nastavku je Sarajlija zaigrao dosta bolje, no do izjednačenja u setovima stigao je tek poslije pobjede u tie-breaku rezultatom 7:5.

Odlučujući set bio je skoro repriza prvog. Gerasimov je bio bolji i rapoloženiji, a na kraju je treći set sa 6:2 riješio u svoju korist za konačnih 2:1.