Briljirao Pukki
Ništa od priželjkivanog rezultata: Finci pobjegli Zmajevima na plus pet
15.10.2019. u 19:52

Fudbalska reprezentacija Finske vratila se na pobjednički kolosijek nakon dva vezana poraza u kvalifikacijama za EURO 2020.

Finci su večeras u osmom kolu grupe J na stadionu Veritas u Turkuu nadigrali selekciju Armenije rezultatom 3:0 i tako vratili pet bodova prednosti u odnosu na Armence, ali i Bosnu i Hercegovinu, koja večeras igra u Atini protiv Grčke.

Mrežu Armenije načeo je Jensen u 31. minuti, a za 2:0 pogodio je najblji finski igrač Teemu Pukki u 61. minuti.

Pukki je bio precizan i u 89. minuti kada je postavio konačnih 3:0 i stigao do sedmog gola u kvalifikacijama,

Finska ima 15 bodova, pet više od drugoplasirane Armenije i trećeplasirane Bosne i Hercegovine.

Finci do kraja kvalifikacija igraju domaći meč sa Lihtenštajnom (15. novembar) i gostujući protiv Grčke (18. novembar).

Zmajevi se večeras sastaju sa Grcima, potom dočekuju Italiju i na kraju gostuju kod Lihtenštajna.

U slučaju da Finska i Bosna i Hercegovina kvalifikacije okončaju sa istim brojem bodova, na EURO će tim Roberta Prosinečkog zbog boljeg međusobnog omjera.