Bolji od Poljaka
Njemačkoj bronzana medalja na Eurobasketu
Košarkaši Njemačke osvojili su bronzanu medalju na Eurobasketu.
18.09.2022. u 19:10

Nijemci su u utakmici za treće mjesto u Berlinu pobijedili Poljsku rezultatom 82:69.

Njemačka je bila bolja u prvih 20 minuta, a na odmor će domaći tim otišao sa 13 poena prednosti (36:23).

Poljska se probudila u trećoj dionici igre i na kraju uspjela smanjiti deficit na minus pet uoči 10 odlučujućih minuta (54:49).

Sredinom četvrte četvrtine Poljska se približila Njemačkoj na minus jedan (65:64), ali Nijemci tada serijom 8:0 ponovo odlaze na plus devet (74:64), a dok kraja je prednost narasla na 13 poena za konačnih 82:69.

Dennis Schroder je vodio Njemačku do trijumfa sa 26 poena, a kod Poljske je najbolji utisak ostavio Michak Sokolowski koji je postigao 18 poena.

Veliko finale igra se od 20.30 sati, a za evropsko zlato će se "potući" Francuska i Španija.