NBA liga
Odlična partija Nurkića u porazu Portlanda, navijačima nije jasno zašto nije igrao u završnici utakmice
Jusut Nurkić pružio je odličnu partiju u porazu njegov Portlanda protiv Utaha Jazza.
20.11.2022. u 09:01

Gosti su slavili u triler-završnici rezultatom 118:113, a naš košarkaški reprezentativac za 27 minuta na parketu postigao je 18 poena uz sedam skokova i dvije asistencije.

Iako je bio jedan od glavnih igrača Portlanda u ovoj utakmici Nurkića nije bilo na parketu u završnici susreta, kada se odlučivalo o pobjedniku.

Odluka trenera Chaunceya Billupsa da posljednjih pet minuta nikako ne uvodi našu NBA zvijezdu napravila je brojne rasprave na društvenim mrežama. Nurkić je imao četiri faula, ali svi su očekivali da igra u završnici. Na licu bh. centra na klupi vidjelo se nezadovoljstvo što nije dobio priliku da bude na parketu u ključnim momentima.