Uoči duela ekipa koje imaju različite ambicije - Željo se bori za titulu, a domaći za opstanak, oba trenera imaju problema u timu. Nekoliko prvotimaca Plavih su bolesni, dok iz tabora Zvijezde stižu informacije da je bolesno njihovih 13 igrača.
- Imamo dosta bolesnih. Neki su bolesni čitavu heftu, neke vodimo iako su "hafifni". Da li će se neki razboliti još ili će se neki osjećati bolje do sutra to ne znam. Čuo sam se jučer sa Adnanom Zildžovićem (trener Zvijezde, op.a). Istina je da su željeli da odgode utakmicu što nama nije smetalo, ali jednostavno nije bilo prostora jer igramo Kup sredinom sedmice. Narednog vikenda je posljednje kolo prvog dijela prvenstva, tako da je nemoguće završiti do tada. Jednostavno, bilo je nemoguće - kazao je Amar Osim, trener Želje, dodavši kako još ne zna kakav će sastav izvesti:
{$galerijaFotografija}
- Štilić nije trenirao tri dana, ali ćemo ga povesti. Jovanović nije trenirao i nećemo ga povesti. Alispahić ne trenira nikako, povest ćemo ga za klupe, Pavić je loš, loš baš loš. Nismo ga vidjeli pet dana već. Imamo u busu još tri, četiri koja su "lohotna", dva trenera, doktor. Tako… Šta će do sutra biti ne znam stvarno. Cilj je pobjeda, kao i uvijek bez obzira na okolnosti. Definitvno je utakmica koju moramo dobiti jer trijumf nismo upisali još od kraja novembra. Tri mjeseca smo odmarali tako da ne razmišljam da odmaram neke igrače. Kakav god da bude teren ne može nas iznenaditi.
Starteg tima sa Grbavice izuzetno cijeni sutrašnjeg rivala.
- Pogledajte nekoliko zadnjih utakmica koje su igrali kući i sve će vam biti jasno. Dobili su Zrinjski, a Sarajevu su otkinuli dva boda. Očigledno da su motivitiraniji protiv velikih ekipa. Želim upozoriti igrače da budu što spremniji bez obzira na to što djeluje da je protivnik slab - zaključio je Osim.
Duel u Ugljeviku igra se u subotu od 14.30 sati, uz direktan TV prijenos na platformi Moja TV.