Play-off Lige prvaka
Pobjede Salzburga i Krasnodara nakon preokreta, bez golova u Pragu
Tri utakmice play-offa za grupnu fazu Lige prvaka odigrane su večeras.
22.09.2020. u 22:51

Ruski Krasnodar je na svom terenu s 2:1 savladao grčki PAOK. Solunski tim je u sedmoj minuti imao veliku priliku za vodstvo, no Pelkas je bio neprecizan sa bijele tačke.

Ipak, iskupio se u 32. minuti kada je pogodio nakon asistencije Živkovića. Prednost gostiju nije dugo trajala jer je Claesson šest minuta prije kraja prvog poluvremena realizovao jedanaesterac. Do totalnog preokreta domaći su stigli u 70. minuti kada je Cabella loptu pospremio u mrežu protivnika poslije dodavanja Berga.

Golove s utakmice Krasnodar - PAOK pogledajte OVDJE.

S 2:1 slavio je i Salzburg u gostima kod Maccabija iz Tel Aviva. I prvak Austrije je kao i Krasnodar trijumfovao nakon preokreta. Domaćin je poveo golom Bitona u devetoj minuti, da bi Salzburg golovima Szoboslaija i Okugawe stigao do pobjede.

Golove s utakmice Maccabi - Salzburg pogledajte OVDJE.

U trećem meču koji se igrao večeras između Slavije i Midtjyllanda nije bilo pobjednika, ali ni golova.

Revanš-mečevi na rasporedu su 29. i 30. septembra.