PREDMET ISMIJAVANJA
Pogledajte glupost golmana PAOK-a "vrijednu" 15 miliona eura
Iskusni grčki golman napravio je veliku glupost, što je jedan od ključnih razloga za poraz PAOK-a
30.08.2018. u 15:13

Alexandros Paschalakis, golman grčkog PAOK-a, postao je predmet ismijavanja na društvenim mrežama nakon što je napravio veliku grešku u duelu protiv Benfice.

Portugalci su u Solunu branili 1:1, a domaći su već u 13. minuti golom Prijovića poveli 1:0. Činilo se da je tada sve gotovo, jer je bilo vidljivo kako su Grci puno bolji…

Jardel je sedam minuta kasnije vratio goste u život, a onda je na scenu stupio Paschalakis. Iskusni grčki golman napravio je grešku koju će dugo pamtiti i zbog koje je njegov klub ostao bez minimalno 15 miliona eura!

Na povratnu loptu svog odbrambenog igrača u želji da ne bude korner pokušavao je u padu loptu zadržati na terenu, ali je "proklizao" što je iskoristio protivnički igrač. Nakon toga Paschalakis je napravio još veću grešku, jer je rukom oborio igrača Benfice zbog čega je dosuđen jedanaesterac, kojeg je u gol pretvorio Eduardo Salvio.

Benfica je postigla još dva gola za konačnih 4:1 i prolaz u Ligu prvaka.