Derbi Italije
Poluvrijeme u Torinu trajalo 55 minuta, VAR drama, uzavrele strasti, Inter vodi
Inter nakon prvog poluvremena, iako je veliki njegov dio bio u podređenom položaju, vodi protiv Juventusa u derbiju Italije rezultatom 1:0.
03.04.2022. u 21:51

Prava drama odvijala se u finišu prvog dijela na stadionu Stare dame u Torinu.

U petoj minuti nadoknade dosuđen je penal za Inter uz pomoć VAR-a nakon prekršaja nad Dumfriesom.

Loptu je na kreč namjestio Calhanoglu, šutirao, a njegov udrac odbranio je Szczesny, ali lopta se kratko odbila pa je Calhanoglu iz velike gužve uspio nekako pogoditi mrežu Juventusa.

Međutim, arbitar je dosudio prekršaj i poništio gol. Slavili su igrači, navijači Juventusa, iz Intera su negodovali...

Ipak, ponovo su intervenisali iz VAR sobe. Nakon dužeg pregleda ustanovljeno je da je De Ligt iz Juventusa tokom izvođenja penala ranije ušao u šesnaesterac. Penal je ponovljen, a Calhanoglu je iz drugog pokušaja bio precizan.

Dok je sve trajalo, burno je bilo i na klupama dva tima.

Zbog svega je poluvrijeme produženo 10 minuta, odnosno igralo se 55 minuta.