Prva liga FBiH
Posušje slavilo na gostovanju u Bihaću
Fudbaleri Posušja ostvarili su pobjedu u derbiju 12. kola Prve lige Federacije BiH.
24.10.2020. u 16:55

Posušje je slavilo na gostovanju kod Jedinstva sa 2:0 golovima Filipa Nenadića i Jure Glavine.

Nakon dva vezana poraza, novajlija u Prvoj ligi, ekipa Vis Simm-Bau ostvario je pobjedu na gostovanju u Orašju gdje je slavio sa visokih 4:0.

Zvijezda iz Gradačca je po kišovitom vremenu ugostila Igman i nakon preokreta došla do pobjede od 2:1. Prvo je Zeba zabio za Igman u 29. minuti, da bi tri minute prije odlaska na odmor stvari na početak vratio Bajić čiji je gol u nastavku dodatno ohrabrio domaće. Za tri boda je pogodio Petrović.

Razloga za slavlje imali su i fudbaleri Bratstva koji su s 3:0 bili bolji od Radnika iz Hadžića, sigurna je bila i Budućnost protiv Čapljine (4:2), dok je duel između Slavena i Travnika završen rezultatom 2:2.