ABA liga
Prva gostujuća pobjeda Igokee, u Domu sportova deklasirana Cibona
06.12.2019. u 19:36

Košarkaši Igokee u meču 10. kola regionalne ABA lige slavili su u Zagrebu protiv Cibone sa uvjerljivih 91:66, (20:17, 18:22, 15:32, 13:20), te tako stigli do prve ovesezone pobjede.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu, u nekoliko navrata imao je i osam poena prednosti, no hrvatski prvak popustio je u finišu prvog dijela pa su gosti iz Laktaša serijom 10:1 stignu do prednosti od 39:38.

U drugom dijelu na parketu Doma sportova viđena je potpuno situacija, a prednost Igokee je konstantno rasla, da bi pet minuta prije kraja košarkaši bh. predstavnika imali vodstvo 87:58. Igosi su za 20 minuta napravili seriju 58:21.

Prvo ime susreta bio je Igokein Rashad Vaughn sa 24 ubačaja, dok su najefikasniji kod Cibone bili su Toni Katić, Filip Bundović i Ivan Novačić sa po deset poena.

Igokea je ovom pobjedom prekinula Cibonin niz od tri vezane pobjede i stigla do omjera 2-8, dok Cibona ima skor četiri pobjede i šest poraza.