Bodovi za opstanak
Radnik nakon preokreta savladao Tuzla City
Fudbaleri Radnika savladali su Tuzla City nakon preokreta u 18. kolu Premijer lige BiH.
05.12.2020. u 16:46

Bijeljinci su slavili sa 2:1 i ovim trijumfom napravili su veliki korak ka opstanku u elitnom razredu našeg fudbala.

Gosti iz Tuzle poveli su u 19. minuti kada je sa bijele tačke siguran bio Vojo Ubiparip. Prethodno je kazneni udarac izborio Crnkić, kojeg je srušio golman Kozić.

Nakon pola sata igre vidjeli smo spornu situaciju. Golman Fejzić se poigravao pred golom, izgubio je loptu, Huseinbašić je krenuo sam prema golu, ali ga je Fejzić stigao.

Fudbaler Radnika je pao, ali se sudija Mulahasanović nije oglašavao, što je izazvalo buru protesta kod domaćih...

FK Tuzly City je do kraja prvog dijela imao još nekoliko prilika, ali nije uspio da prelomi meč. Kazna je stigla u 45. minuti kada je Janjić nakon slobodnog udarca glavom loptu zakucao u mrežu Fejzića.

Nakon pet minuta igre u nastavku, Radnik je preokrenuo rezultat. Đurić je šutirao, Rugaščević loše intervenisao i izbio loptu na nogu Huseinbašiću, koji iz prve pogađa nebranjeni dio mreže.

Fejzić je u 57, 67. i 76. minuti spašavao goste i održavao ih "u životu". Međutim, njegovi saigrači nisu uspjeli zatresti mrežu Kozića, pa su Građani upisali treći uzastopni poraz.