Futsal
Raspucani bh. reprezentativci upisali drugu pobjedu u kvalifikacijama
Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je još jednu uvjerljivu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.
30.01.2020. u 20:31

Bh. tim je u drugom kolu grupe A u dvorani"Husejin Smajlović" u Zenici nadigrao Gibraltar rezultatom 9:2.

Reprezentativci BiH veliku prednost stekli su u prvom poluvremenu (3:0). Mrežu Gibraltara u 4. minuti pogodio je Radmilović, a Petak u sedmoj uduplao vodstvo. Autugolom Rodrigueza iz 14. minute bilo je jasno u kojem pravcu ide ovaj meč.

U drugom poluvremenu BiH je postigla još šest golova. Pogađali su Bošković dva outa, te Ivanković, Gosto,  Milanović i Džindić.

Bosna i Hercegovina je kvalifikacije otvorila pobjedom nad Kiprom rezultatom 8:4.

Kipar je danas nadigrao Švicarsku rezultatom 6:1.

Uoči posljednjeg kola izabranici Ive Kreze imaju šest bodova, Kipar i Švicarska po tri, dok je Gibraltar bez bodova.

U posljednjem kolu BiH igra protiv Švicarske (1. februar, 19 sati). Pobjednik grupe ide direktno u naredni krug kvalifikacija.

BiH: Seferović, Hrkač, Ivanković, Radmilović, Bošković, Milanović, Galić, Džindić, Ćavar, Omerhodžić, Hršumović, Aladžić, Petak, Gosto