Pet golova
Real velikim preokretom do četvrtfinala Kupa Kralja
Real Madrid plasirao se u četvrtfinale Kupa Kralja nakon što je u sjajnom meču srušio Villarreal.
19.01.2023. u 22:56

Kraljevski klub je na vrućem gostovanju slavio rezultatom 2:3, a nakon prvog poluvremena tim Carla Ancelottija imao je dva gola zaostatka.

Capoue je matirao Courtoisa u četvrtoj minuti za prednost domaćeg tima, a Villarreal je udvostručio prednost u 42. minuti preko Chukwueze koji je pogodio na dodavanje Morena.

Vinicis Junior vratio je Real u život pogotkom u 57. minuti nakon asistencije Ceballosa, a 12 minuta poslije stvari je na početak pogotkom vratio Miltao.

Žutu podmornicu je potopio Ceballos u 86. minuti kada je na dodavanje Asensija kreirao veliki preokret postavio konačan ishod.

U četvrtfinale se plasirala i Barcelona gostujućom pobjedom kod niželigaša Ceute rezultatom 5:0.