Prijateljski meč
Remi Italije i Ukrajine u Đenovi, igra stala u 43. minuti utakmice
Azzurri su nastavili niz bez pobjede otkako su u maju 2018. godine savladali selekciju Saudijske Arabije
10.10.2018. u 23:08
Marco Verratti u meču protiv Ukrajine

Fudbalska reprezentacija Italije večeras je na stadionu "Luigi Ferraris" odigrala 1:1 u prijateljskom susretu protiv Ukrajine.

Azzurri su tako nastavili niz bez pobjede otkako su u maju 2018. godine savladali selekciju Saudijske Arabije.

Italijani pod vođstvom Roberta Mancinija daleko su od Italije na kakvu smo naviknuti. Doduše, Italijane nikada i nije krasila velika ljepota u igri, ali su pobjeđivali.

Večeras su odigrali dobru partiju, dopadljiv fudbal, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Zanimljivo da je u prvom poluvremenu susret prekinut u 43. minuti, i to u čast osoba koje su poginule u tragičnom rušenju mosta, koje se desilo nedavno.

Italija je u vodstvo golom Federica Bernardeschija u 55. minuti susreta, a samo sedam minuta kasnije izjednačenje Ukrajini donio je Ruslan Malinovsky, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat.