Grupa A
Remi Nizozemske i Ekvadora, u trećem kolu nas očekuje spektakl
Nizozemska i Ekvador odigrali su remi (1:1) u meču drugog kola grupe A na Svjetskom fudbalskom prvenstvu u Kataru.
25.11.2022. u 18:57

Nizozemci su na otvaranju meča došli do vodstva.

Igrala se šesta minuta. Klaasen je pokupio jedan odbijanac i dao loptu lijevo za Gakpa, on se namjestio na slabiju lijevu nogu i topovskim udarcem s petnaesteak metara probio ekvadorskog golmana.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela nakon kornera Estupian je žestoko šutirao s dvadesetak metara iskosa, ali je njegov saigrač koji je bio u ofsajdu ometao je nizozemskog golmana da pravilno reaguje na prizemni šut.

Ekvador je do izjednačenja u 49. minuti kada je Valencija svojim trećim golom na ovom Mundijalu pogodio mrežu Nizozemske.

Deset minuta kasnije Ekvador je mogao do punog plijena. Plata je sjajno šutirao ali je prečka spasila Nizozemce

U drugom meču ove grupe u ranijem terminu Senegal je sa 3:1 savladao Katar.

Posljednje kolo donijet će nam pravi spektakl.

Nizozemska će igrati protiv Katara, dok će se u drugom meču ove grupe sastati Ekvador i Senegal.