Slavlje u Lyonu
Reprezentativke SAD-a odbranile titulu prvaka svijeta
Selekcija SAD-a je osvojila četvrtu titulu svjetskog šampiona i postala tek druga ekipa u historiji koja je odbranila titulu
07.07.2019. u 19:23

Ženska fudbalska reprezentacija SAD-a odbranila je večeras titulu svjetskog prvaka, pošto je u finalu Svjetskog prvenstva u Lyonu pobijedila Holandiju sa 2:0.

Amerikanke su povele u 61. minutu golom Megan Rapinoe iz jedanaesterca, koji je dosuđen nakon preglednog video snimka i duela Stephanie van der Gragt i Alex Morgan. To je bio šesti gol Rapinoe na turniru.

Konačan rezultat postavila je Rose Lavelle u 69. minutu poslije solo akcije. Uzela je loptu na 30 metara, stigla do šesnaesterca, prošla je Van Der Gragt i poslala loptu pored holandske golmanke.

Selekcija SAD-a je osvojila četvrtu titulu svjetskog šampiona i postala tek druga ekipa u historiji koja je odbranila titulu. Prethodno, to su uradile fudbalerke Njemačke 2007. godine, poslije titule osvojene četiri godine ranije.

Aktuelni evropski prvak Holandija igrala je u prvom finalu u svom drugom nastupu na Svjetskom prvenstvu.