Pobjeda Maroka
Rezervisti spasili Vahu Halilhodžića, navijači izviždali našeg trenera
Vahid Halilhodžić, proslavljenji bh. stručnjak na klupi Maroka, ostvario je važnu pobjedu u meču prvog kola kvalifikacija za Afrički kup nacija.
09.06.2022. u 23:04

Marokanci su u Rabatu nakon preokreta slavili protiv Južnoafričke Republike sa 2:1.

Gosti su poveli u 8. minuti golom Fostera, a za 1:1 pogodio je En Nesyri u 51. minuti.

Gol za konačnih 2:1 režirali su rezervisti u 87. minuti. Harit je asistirao, a El Kaabi pogodio za veliko slavlje domaćih.

No, uprkos trijumfu čini se da je Vaha izgubio podršku navijača koji su ga u nekoliko navrata propisno izviždali tokom utakmice protiv JAR-a. Kada je u jednom trenutku uzeo loptu koju je brzo predao Hakimiju da ubrza napad svog tima, uslijedila je salva zvižduka...

Halilhodžić je već bio u velikim problemima jer je nekoliko zvijezda izbacio iz tima, a pitanje je da li će "preživjeti" do Svjetskog prvenstva u Kataru.