Serie A
Ronaldo Juventus približio odbrani šampionske titule, Pjaniću ni minute
U derbiju 34. kola Serie A fudbaleri Juventusa savladali su Lazio s 2:1 zahvaljući golovima Cristiana Ronalda.
20.07.2020. u 23:42

Prvo poluvrijeme utakmice okončano je bez golova, a fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić susret je počeo na klupi, iako je u prošlom kolu bio jedan od najboljih igrača Juventusa u gostujućem remiju protiv Sassuola (3:3).

Ipak, poslije šest minuta igre u nastavku aktuelni prvak Italije stigao je prednosti, strijelav vodećeg gola bio je Cristiano Ronaldo. Portugalski napadač je bio siguran izvđač najstrožije kazne. Bio je to 29. prvenstveni pogodak fudbalera Juventusa.

Samo tri minuta kasnije Ronaldo je stigao i do svog 30. gola ove sezone, nakon što mu je asistirao Paulo Dybala. Portugalac je tako prestigao Ciru Immobilea na prvom mjestu liste najboljih strijelaca.

Tako je bilo sve do 83. minute kada je napadač Lazija pogodio iz penala, pa će u posljednja četiri kola ući s identičnim brojem pogodaka na svom kontu - 30.

Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, pa se Juventus s tri nova boda približio odbrani titule prvaka, a Pjanić nije ulazio u igru.

Golove s utakmice Juventus - Lazio pogledajte OVDJE.