Kvalifikacije za EP
Rukometaši Njemačke protiv Austrijanaca "nabildali" gol-razliku
Rukometna reprezentacija Njemačke upisala je i četvrtu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2022. godine nakon što je nadigrala Austriju sa 34:20.
10.01.2021. u 19:37

U drugom duelu učesnika Svjetskog prvensta koje za tri dana počinje u Egiptu Nijemci su već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika.

Poslije 30 minuta igre domaćin je imao velikih 15 golova razlike, a na pauzu se otišlo ss rezultatom 19:5.

Velika prednost iz prvog dijela utakmice rezultirala je nešto opuštenijom igrom najboljih njemačkih rukometaša, pa su Austrijanci u drugom dijelu djelovali mnogo bolje.

Ipak, veliku prednost Njemačke njihove komšije nisu uspjele smanjiti. Utakmica je na kraju završena rezultatom 34:20 te su Nijemci četvrtom pobjedom zadržali maksimalan u grupi 2 u kojoj igra i naša selekcija.

Prvo ime u pobjedničkom sastavu bio je Antonio Metzner sa pet golova iz osam pokušaja. Po četiri gola za Njemačku postigli su Uwe Gensheimer i Paul Drux, dok je najefikasniji igrač utakmice bio Austrijanac Lusak Hutceek sa sedam golova.