Bundesliga
Schalke sve bliže Cvajti, Kolašinčev Schalke primio "petardu" od Wolfsburga
Fudbaleri Schalkea upisali su 17. ovosezonski poraz nakon što su u gostima kod Wolfsburga deklasirani sa visokih 5:0.
13.03.2021. u 17:26

Rudari našeg Seada Kolašinca ne mogu potonuti dublje, makar ne prije nego li se odigra posljednje kolo ovosezonskog izdanja Bundeslige, no čini se da su se odavno pomirili sa seobom u niži rang.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine odigrao je svih 90. minuta u meču u kojem je Wolfsburg naprosto deklasirao njegov tim.

Mrežu Schalkea načeo je autogol Mustafija u 32. minuti, što je bio i konačan rezultat prvog dijela, a potom su u nastavku pogađali Weghorst (51), Baku (58), Brekalo (64) i Philipp (79).

Golove s utakmice Wolfsburg - Schalke pogledajte OVDJE.

Mladi bh. napadač Ermedin Demirović priliku je dobio u 72. minuti susreta u kojem je njegov Freiburg poražen u gostima kod pretposljednjeg Mainza.

Lider Bayern trijumfovao je prilično rutinski u gostima kod Werdera. Strijelci u pobjedi Bavaraca od 3:1 bili su Goretzka, Gnabry i Lewandowski.