Novi poraz Arsenala
Sead Kolašinac bi se mogao boriti za opstanak
Fudbaleri Arsenala u subotnjem meču 14. kola Premier lige poraženi su s 2:1 na gostovanje kod Evertona.
20.12.2020. u 00:08

Za ekipu Mikela Artete ovo je bio osmi ovosezonski poraz nakon kojeg zauzimaju 15. poziciju, a zone ispadanja dijele ih četiri boda.

Everton je poveo autogolom Holdinga u 22. minuti, da bi Pepe u 35. izjednačio s bijele tačke.

U posljednjoj minuti Mina je pogodio za novo vodstvo Karamela, koje će se ispostaviti kao konačan rezultat.

Zanimljivo da je ovo bio četvrti vezani pogodak kolumbijskog defanzivca kojeg je postigao u 45. minuti.

Sead Kolašinac je poraz svog tima pratio sa klupe, a nastave li Topnici s lošim partijama (posljednju pobjedu upisali su 1. novembra) sigurno će se boriti za opstanak u nastavku sezone.

Golove s utakmice Everton - Arsenal pogledajte OVDJE.