Goran Lojo
Selektor BiH ponosan na košarkašice: Cure su umorne, ali su pokazale karakter
Goran Lojo, selektor ženske košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine, nije krio oduševljenje nakon pobjede protiv Turske i plasmana u nokaut fazu Eurobasketa.
18.06.2021. u 14:34

Bh. dame su danas nakon velike drame u 2. kolu grupe C savladale Tursku sa 64:54 i tako su osigurale plasman dalje.

- Bila je to vrlo teška utakmica. Imali smo problema sa napadom u drugoj dionici i na odmor smo otišli sa pola koša prednosti. Turska je u trećoj dionici zaigrala mnogo bolje i preuzela je vodstvo.

Međutim, pokazali smo kartakter i napravili seriju 19:0 (2:0 i trećoj četvrtini i 17:0 u prve četiri minute četvrte dionice), te preuzeli kontrolu nad igrom. Poprilično smo umorni i energetski smo pali. Na kraju, sretan sam što je BiH prvi put u historiji prošla u drugu rundu Eurobasketa - kazao je Lojo.

Naglasio je kako je kod naših reprezentativki samopouzdanje veliko i kako se nada da će još više podrške biti u meču protiv Slovenije.

- Dobili smo veliko samopouzdanje nakon jučerašnje pobjede i pokazali šta možemo - poručio je Lojo.

Zmajice će protiv Slovenije igrati 20. juna.