Bez iznenađenja
Šest timova izborilo plasman u četvrtfinale Kupa BiH
Ubjedljivo je slavio Borac kod Zvijezde 09 sa 6:0
02.10.2019. u 17:26

Sarajevski Olimpik, Zrinjski, Tuzla City,  Borac, GOŠK i Rudar Kakanj, plasirali su se u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Olimpik je danas u duelu federalnih prvoligaša bio bolji od TOŠK-a na Otoci rezultatom 3:0 i bez većih problema prošao među osam najboljih. Za Olimpik su pogađali Džafić i Handžič u prvom, te Pandža u drugom dijelu igre.

Tuzla City je na Tušnju sa 1:0 pobijedio Velež. Gol odluke dao je bivši bh. reprezentativac Ivan Sesar.

Zrinjski je rutinski nadigrao Slobodu sa 2:0. Mrežu Tuzlaka pogađali su Kunić u 27. i Barišić u 36. minuti.

Ubjedljivo je slavio Borac kod Zvijezde 09 sa 6:0. Hat-trick kod Banjalučana postigao je Stojan Vranješ, dva puta je pogađao Vujaklija, a u strijelce se upisao i Marković.

GOŠK je u Prnjavoru savladao Ljubić sa 2:0.

Pobjednika u duelu Rudara Prijedora i Rudar Kaknja odlučili su penali, a među osam najboljih prošao je tim iz Kaknja. Nakon 90 minuta u Prijedoru nije bilo pogodaka.

Od 18 sati igraju Željo - Mladost, a od 18.30 sastaju se Široki i Sarajevo.