Prijateljski mečevi
Sigurne pobjede Slobode, Želje i Sarajeva
Fudbaleri Slobode, Željezničar i Sarajeva ostvarili su pobjede u današnjim prijateljskim utakmicama koje su odigrali protiv niželigaša.
25.01.2023. u 17:21

Sloboda je u Tuzli bila bolja od Bratstva iz Gračanice, slavivši sa 3:1. Gosti su poveli u 13. minuti, ali je Sloboda preokrenula do odlaska na odmor.

Vranješ je izjednačio u 21. minuti, a šest minuta kasnije Komazec pogađa za 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Devedžić u 82. minuti.

Željezničar je u Konjicu sa 1:0 savladao ekipu Budućnosti iz Banovića. Jedini gol postigao je Haris Hajdarević u 20. minuti.

Uvjerljivo je bilo i Sarajevo protiv Famosa - 5:1. Nakon što su u prvom poluvremenu mreže mirovale Bordo tim je u nastavku dodao gas i pregazio rivala iz Hrasnice.

Džafić je u 50. minuti pogodio za 1:0, a Ališah deset minuta kasnije udvostručuje vodstvo. Na 3:0 povisio je Čataković u 69. minuti, da bi Gruzijac Guliashvili prvjencom u 84. minuti povosio na 4:0. Divjan je u 88. minuti smanjio na 4:1, a nedugo potom Gruzijac svojim drugim golom postavlja konačnih 5:1.