Prvenstvo BiH
Široki u posljednjim sekundama slomio Sparse, Sloboda slavila u Skenderiji
Derbi susret 17. kola Prvenstva BiH za košarkaške između Širokog i Sparsa pripao je domaćem sastavu rezultatom.
30.01.2021. u 19:11

Prva dionica meča protekla je u egalu, a poslije deset minuta igre minimalnu prednost imali su gosti (23:22).

Ipak, u drugom četvrtini Širokobriježani su bili nešto bolji, pa su na poluvrijeme otišli s prednošću 44:43.

I treća dionica susreta protekla je u izjednačenoj igri oba tima, a Sparsi su bili ti koji su u odlučujućih deset minuta ušli sa poenom prednosti (61:60).

Sarajevski sastav držao je prednost sve do posljednje minute utakmice, a pobjedu Širokom donio je Zubac poenima u posljednjim sekundama utakmice za konačnih 79:77.

Mateo Čolak sa 20 poena bio je prvi strijelac utakmice i Širokog, dok je njegov timski kolega Dario Drežnjak ubacio 17 koševa. Bh. reprezentativac Kenan Kamenjaš je bio najraspoloženiji u redovima Sparsa sa 19 poena, dok je Amar Gegić postigao poen manje.

U još jednom zanimljivom susretu koji se igrao danas tuzlanska Sloboda je slavila u gostima kod Bosne Royal sa 90:87.

Prvo ime susreta u Skenderiji bio je Jakov Mustapić sa 25 poena, dok je Luka Igrutinović sa 16 poena bio najefikasniji igrač Studenata.