12. uzastopna pobjeda
Sjajni Bilbija sa dva gola donio pobjedu Zrinjskom na Tušnju, izjednačen rekord Želje
Susretom na Tušnju između Slobode i Zrinjskog završeno je 22. kolo Premijer lige BiH.
13.03.2022. u 16:51

Plemići su slavili sa 2:0, a oba pogotka za jesenjeg prvaka Premijer lige BiH postigao je Nemanja Bilbija.

Napadač Zrinjskog u 52. minuti iz penala pogađa za vodstvo svog tima. U 74. minuti gosti dolaze do 2:0. Ćorluka je centrirao, a Bilbija iz skoka volej udarcem vanjskim dijelom lijevog stopala šalje loptu u mrežu Slobode.

Ovo je za Zrinjski bila 12. uzastopni trijumf, čime su se izjednačili sa Željezničarom koji je prije 10 godina također imao 12. pobjeda u nizu.

Za Bilbiju je ovo bio 20. i 21. pogodak ove sezone, te je ubjedljivo prvi strijelac Premijer Lige.

Treba istaći da je današnji rival Plemića - Sloboda posljednji ligaški trijumf ostvarila još sredinom oktobra kada je na Tušnju sa 3:0 savladan Radnik.

Zrinjski je lider na tabeli sa 57 bodova, dok se Sloboda nalazi na sedmom mjestu sa 25 bodova.