Derbi začelja
Sloboda dva puta vodila, ali ispustila pobjedu u Modriči
U derbiju začelja u sklopu 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Sloga i Sloboda podijelili su bodove u Modriču.
25.02.2023. u 16:55

Meč je završen rezultatom 2:2, gosti su dva puta vodili, ali na kraju ostali bez punog plijena.

Sloboda je povela u 3. minuti pogotkom Vranješa koji je zatresao mrežu glavom poslije ubačaja iz kornera.

U 28. minuti Sloga je poravnala iz penala preko Krstovskog. Prethodno je Pervan srušio Đurića.

Sloboda je drugo poluvrijeme otvorila fenomenalno. Već u prvom napadu ponovo su Tuzlaci imali prednost. Poslije prekida i gužve u šesnaestercu Sloge u strijelce se upisao Šubert i postigao prvi pogodak u crveno-crnom dresu.

Sloboda je poslije novog vodstva umirila utakmicu, domaći tim nije uspio stvoriti pritisak, sve do finiša. Sloga je u završnici izvela pet vezanih kornera, a iz petog u 86. minuti poravnala preko Nikolića. Mnogo je diskutabilnih odluka sudije Frane Jelića bilo u tim momentima, Tuzlaci su i prije pogotka reklamirali prekršaje, zatim je golman Bukvić poslje gola ostao ležati na travi, no arbitar iz Širokog Brijega pokazao je na centar.

Sloboda ima 20 bodova i s Igmanom se nalazi na pozicijama koje vode u niži rang. Sloga ima dva boda više.