Kup BiH
Sloga nakon penala izbacila Slobodu
Fudbaleri Sloge plasirali su se u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su danas nakon penal-lutrije savladali tuzlansku Slobodu.
19.02.2023. u 16:08

Osnovnih 90 minuta završeno je bez pobjednika - 1:1, a u penal seriji uspješniji su bili gosti koji su slavili sa ukupnih 8:7.

Tragičar Slobode je Melvin Osmić koji je u sedmoj seriji promašio cijeli gol.

Sloboda je povela u 11. minuti. Alić je asistirao, a Vranješ majstorski pogodio mrežu Dobojlija.

Tuzlaci su u 30. minuti ponovo zaresli mrežu gostiju, pogodio je Delić, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. Prije toga Sloboda je tražila i jedanaesterac nakon jedne gužve, ali je sudija Dražen Marić samo odmahnuo rukama.

Sloga je izjednačila u 70. minuti. Bukvić je srušio Stevanovića, a Marić pokazao na bijelu tačku. Starčević je pogodio za 1:1.

Sloboda je veliku priliku imala u 80. minuti. Pogriješila je odbrana Sloge, Komazec sjajno šutirao, ali golman gostiju spašava svoj tim.

Četiri minute kasnije nova sporna situacija. Tuzlacima je ponovo poništen gol. Pogodio je Vranješ na asistenciju Pervana, ali je sudija podigao zastavicu i označio ofsajd, uz buru protesta domaćih.

Rezultat se nije mijenjao do kraja meča, a u penal-lutriji slavili su gosti.