Incident u finišu
Šta se dešavalo u Posušju: Gigović povukao igrače u svlačionicu, intervenirali specijalci
Posušje je u posljednjem kolu pobjedom nad Veležm na Mokrom docu osiguralo opstanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.
28.05.2023. u 19:29

Posušaci su slavili rezultatom 2:1, iako su Rođeni došli do prednosti u petoj minuti preko Anđušića.

Posušju je poravnanje donio Dadić golom u 18. minuti, a pobjedu Boban iz penala u 10. minuti sudijske nadoknade.

Utakmica je u 80. minuti prekinuta i nastavila se tek što je ispražnjena tribina na kojoj su bili gostujući navijači, gdje je došlo do incidenta, a intervenirala je i specijalna policija.

Čak je i gostujući trener Nedim Jusufbegović pokušao apelirati na navijače da ne prave probleme. Ipak, glavni sudija Miloš Gigović nije htio čekati i povukao je igrače u svlačionicu, a utakmica se nastavila kada je ispražnjen sektor gdje su bili Veležovi navijači.

Kako prenosi SportSport.ba, do nemilih scena je došlo kada su navijači Zrinjskog Ultrasi pokušali oteti transparent od navijačke grupe Red Army.