Prvenstvo Turske
"Stotka" Anadolu Efesa u gostima kod Bahcesehira, Musa dvocifren
Košarkaši Anadolu Efesa ostali su jedini neporaženi tim turskog prvenstva nakon što su danas sa 100:76 trijumfovali u gostima kod Bahcesehira i tako stigli do 19. pobjede u ovoj sezoni.
31.01.2021. u 19:43

Poslije prvi deset minuta igre postalo je jasno da će lider turskog šampionata upisati novi trijumf, a ekipa našeg Džanana Muse uvodnu četvrtinu okočala je vodstvo 32:16.

Prednost iz prve dionice ekipa Anadolu Efesa držala je bez većih problema pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 52:41.

Treća četvrtina donijela je poprilično ujednačenu igru oba tima, no gosti su ipak uspjeli povećati svoju prednost, tako da su o posljednjih deset minuta ušli sa 14 poena prednosti.

Prednost Efesa u posljednjoj dionici dodatno je rasla, a na kraju je susret završen rezultatom 100:76 u korist gostujućeg sastava.

Po 17 poena na utakmici ubacili su Akpinar za Bahcesehir i Sanli za Efes, dok je Musa susret završio sa deset poena, dva skoka i tri asistencije.