Prva liga Slovenije
Suljić asistent, Olimpija prokockala dva gola prednosti
Koban za Olimpiju bio je rezervista Tomi Horvat koji je u finišu susreta s dva gola donio remi gostima
23.11.2018. u 22:17
Asmir Suljić

Fudbaleri ljubanske Olimpije večeras su pred domaćom publikom odigrali 2:2 protiv Mure u meču 17. kola Prve lige Slovenije.

Zmaječki su do vodstva stigli pet minuta prije kraja prvog poluvremena. Strijelac je bio Vombergar, a asistenciju je zabilježio Kronaveter.

Domaći su prednost udvostručili sredinom drugog dijela meča. Bosanskohercegovački internacionalac Asmir Suljić asisirao je Saviću za 2:0.

U redovima gostujućeg sastava od 74. minute priliku je dobio nekadašnji mladi reprezentativac BiH Armin Ćerimagić.

Gosti su u posljednjim trenucima susreta uspjeli izbjeći poraz i to ponajviše zahvaljujući rezervisti Tomi Horvatu, koji je zabio u 89. minuti za 2:1, a potom i za 2:2 u trećoj minuti sudijske nadoknade.

I dok je Suljić je igrao do 85. minute, njegov timski kolega Tomislav Tomić je odigrao cijeli meč, dok je nekadašnji napadač Željezničara Ivan Lendrić priliku dobio od 87. minute susreta.