Francuz dominirao
Svjetski kup u skijanju: Pinturaultu slalom pred domaćom publikom
Na kraju je Francuz slavio ispred Šveđanina Andrea Myhrera, koji je zaostao za 1,44 sekundi
15.12.2019. u 14:01

Francuski skijaš Alexis Pinturault obradovao je domaće navijače u trci slaloma za Svjetski kup voženoj danas u skijalištu Val D'Isere, prenosi Anadolu Agency (AA).

Francuz je bio dominantan u obje vožnje. U prvoj je najbližeg pratioca, senzacionalnog Amerikanca Lukee Wintersa, koji je do drugog mjesta stigao sa startnim brojem 40, ostavio iza sebe za 59 stotinki. U drugoj je prednost bez većih problema sačuvao, posebno, jer je Winters očekivano podbacio.

Na kraju je Francuz slavio ispred Šveđanina Andrea Myhrera, koji je zaostao za 1,44 sekundi. Treće mjesto osvojio je Italijan Stefano Gross sa zaostatkom od 1,47 sekundi. Vrijedi spomenuti da je Winters na kraju osvojio 19. mjesto.

Pinturault je trijumfom u Val D'Isereu preuzeo lidersku poziciju u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa 264 boda, dok je drugi Norvežanin Henrik Kristoffersen. U poretku slaloma vodi Kristoffersen sa 150 bodova, dok je Pinturault treći sa 100. Između njih je Myhrer sa 125 bodova.