PLBiH, 1. kolo
TOK UTAKMICA: Krupa - Sarajevo 0:2, Široki Brijeg - Tuzla City 1:0
Fudbaleri Sarajeva, aktuelni prvaci BiH, u odbranu naslova i treću uzastopnu titulu, krenuli su pobjedom u Krupi na Vrbasu.
02.08.2020. u 17:16

U jučerašnjim susretima postignuti su sljedeći rezultati: Sloboda - Radnik 1:1, Borac - Mladost 6:0, Zrinjski - Olimpik 1:0 i Željezničar - Velež 3:0.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_______________________________________________________________________________________________________

Kraj na Pecari, Široki Brijeg je slavio sa 1:0.

86. minut: Velika prilika za Pervana, ali je golman Tuzla Cityja odbranio njegov pokušaj.

75. minut: Pokušao je Ubiparip, ali lopta završava pored gola.

55. minut: Gosti se ne predaju i pokušavaju stići do izjednačenja, ali ne uspijevaju matirati golmana domaćih.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme na Pecari.

30. minut: Velika prilika za Ubiparipa, ali je golman Širokog paradom zaustavio njegov pokušaj.

16. minut: Kakva odbrana Fejzića. Pervan je uhvatio volej, a golman Tuzla Cityja paradom je spasio svoj gol.

12. minut: GOOOOOOOOOOOLLLLL! Široki Brijeg vodi golom Jurića.

9. minut: Pritisak Širokobriježana, ali bez većih uzbuđenja na Pecari.

1. minut: Počeo je meč na Pecari.

Posljednji meč 1. kola PLBiH od 20 sati na Pecari će odigrati Široko Brijeg i Tuzla City. Ostanite uz Faktor.

Kraj utakmice u Krupi na Vrbasu, gdje j eSarajevo slavilo sa 2:0.

90. minut: Andrejić pogađa stativu. Bila je ovo najbolja prilika za domaće.

74. minut: Fanimo ulazi umjesto Velkoskog.

70. minut: GOOOOOOOOOLLLLL! Tatar pogađa za 0:2.

69. minut: Penal za Sarajevo! I crveni karton za Makitana.

66. minut: Dujaković je šutirao sa 20-ak metara, ali Kovačević brani i ostaje 0:1.

61. minut: Modić je šutirao pored gola.

50. minut: Nova velika prilika Sarajeva, ali su Jukić i Tatar bili nespretni.

48. minut: GOOOOOOOOLLLLLL! Sarajevo vodi, a autogol je postigao Mandić.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Krupi na Vrbasu.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Krupi na Vrbasu - ništa:ništa.

42. minut: Krupa dobro kombinuje u polju, ali bez konkretne završnice.

29. minut: Zaprijetila je Krupa, ali je Modić oklijevao, pa je odbrana Sarajeva otklonila opasnost.

26. minut: Pokušao je Handžić iz slobodnjaka, ali je Kolak odbranio. Nedugo potom pokušao je i Đokanović, ali je golman domaćih odbranio i njegov pokušaj.

24. minut: Propao je još jedan pokušaj Sarajeva.

VEZANI TEKST - Vinko Marinović izabrao startere Sarajeva za meč protiv Krupe

18. minut: Jukić je pokušao glavom, ali je šutirao preko Krupinog gola.

10. minut: Bez većih uzbuđenja u Krupi na Vrbasu.

4. minut: Odgovorilo je Sarajevo iz kontranapada, ali je udarac Tatara izblokiran.

1. minut: Već u prvom napadu, nakon nekoliko sekundi, Krupa je zaprijetila, ali je nakon kornera Makitan šutirao preko gola.

1. minut: Počela je utakmica Krupa - Sarajevo.

Na klupi Sarajeva ostali su Ahmetović, Fanimo, Mustedanagić, Hebibović..., pa su mnogi konstatovali da je klupa Bordo tima jača od prvog tima.