15. kolo
TOK UTAKMICA/ Pobjede Sarajeva i Širokog, remi Veleža
Kompletirano je 15. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.
22.11.2020. u 12:47

Završene su tri utakmice. Dvoboj u kanjonu Vrbasa između Krupe i Veleža  završen je rezultatom 1:1.

Sarajevo je u malom gradskom derbiju pobijedilo Olimpik rezultatom 2:0.

U posljednjem meču Široki Brijeg je na Pecari demolirao Radnik sa 5:0

Teksutalni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________________________________

Kraj i na Pecari - Široki - Radnik 5:0. Katastrofa Semberaca i najava grčevite borbe za opstanak.

90. minut: Tri minute nadoknade.

77. minut: Nastavlja se golijada na Pecari . Za Široki je 5:0, a strijelac je Angelov.

72. minut: GOOOOL. Još jedna promjena rezultata na Pecari. Široki vodi 4:0. Sada je Medić matirao Kozića.

46. minut: Krenuo je drugi dio igre.

Okončano je prvo poluvrijeme.

43. minut: Pervan sa distance direktno u Kozića.

33. minut: GOOOOOL. Potop Radnika na Pecari. Sada je 3:0. Drugi put na meču u strijelce se upisao Jović.

31. minut: GOOOOL. Sada je 2:0 za Širokobriježane. Strijelac je Stipe Jurić. Šutirao je Jović, golman Radnika kratko odbio loptu, a najbliži je bio Jurić i pogodio mrežu Radnika.

4. minut: GOOOL. Široki vodi. Strijelac je Jović. Veliki dio posla obavio je Ćorić, koji je uputio odličan prizemni centaršut.

1. minut: Krenuo je susret na Pecari.

Kraj na Koševu.

90. minut: Sarajevo i dalje ima prednost od 2:0 i na pragu je da upiše 11. pobjedu u sezoni.

79. minut: Izlazi Karić, ulazi Mahmutović.

59. minut: GOOOOL. Fanimo je ovoga puta precizan. Akcija Rahmanovića i Tatara, ovaj drugi asistira Fanimu, kojem nije bilo teško da zatrese mrežu i stigne do trećeg kola u PLBiH.

52. minut: Velika šansa za Sarajevo. Fanimo je probio po desnoj strani i šutirao, odbranio je Hadžić.

46. minut: Kod Olimpika su ušli Imamović i F. Handžić, a izašli su Milović i Šišić.

Kraj prvog poluvremena na Koševu.

41. minut: Pokušao je Đokovanović iz velike udaljenosti, lopta odlazi pored gola.

27. minut: GOOOOL. Sarajevo vodi, Tatar je strijelac. Velika smušenost u odbrani Olimpika. Milović je želio vratiti glavom loptu golmanu Hadžiću, Tatar je bio rži i vrhom kopačke pospremio loptu u mrežu.

21. minut: Handžić gađa, Hadžić siguran.

19. minut: Pokušaj Miličevića glavom nakon kornera direktno u Hadžića.

15. minut: Rahmanović je ušao u šesnaesterac, ali je zaustavljen. U nastavku akcije blokiran udarac Pejovića.

7. minut: Sarajevo na startu meča ima inicijativu.

1. minut: Počela je utakmica na najvećem bh. stadionu.

Kraj meča u kanjonu Vrbasa. Krupa i Velež su remizirali rezultatom 1:1.

95. minut: Posljednji minut: Vehabović je probio bo lijevom boku i centrirao, ali niko od njegovih saigrača nije bio na pravom mjestu.

90. minut: Pet minuta nadoknade.

84. minut: Ovčina mijenja Mulića.

82. minut: GOOOOOL. Rezervista Aćimović u prvom kontaktu s loptom donosi Krupi izjednačenje. Zaboravili su gosti nekadašnjeg omladinskog reprezentativca BiH, koji glavom šalje loptu u mrežu.

76. minut: GOOOOOL. Odgovornost je preuzeo Mulić i precizno pogodio. Napadač Veleža poslao je Kolaka u jednu, a loptu u drugu stranu.

75. minut: Penal za Velež. Golman Kolak je bio neoprezan, umjesto na loptu, išao je direktno na glavu Zeljkovića, koji je pao nakon udarca i izborio najstrožu kaznu.

74. minut: Nikolić pravo u Bogdanovića. Golman Veleža danas u dobrom izdanju.

68. minut: Ćivić ulazi umjesto Bihorca.

60. minut: Anđušić i Pršeš su napustili igru kod Veleža, na travnjaku su Zvonić i Vehabović. Nakon ove izmjene Zeljković je prekomandovan u vezni red, a Zvonić je na stoperskoj poziciji.

Od 15 sati na Koševu igraju Sarajevo i Olimpik.

Sarajevo: Kovačević, Hebibović, Šerbečić, Miličević, Pidro, Đokanović, Pejović, Rahmanović, Tatar, Fanimo, Handžić

Olimpik: Hadžić, Milović, Ojdanić, Osmanović, Karić, K. Handžić, Cruz, Hadžanović, Lekanić, Dujmović, Šišić

47. minut: Novi žuti karton na suretu. Sada je u bilježnicu upisan Ćosić.

46. minut: Počeo je drugio dio meča.

Kraj prvog poluvremena.

45. minut: Sada Bihorac dobija javnu opomenu, zbog čega će propustiti naredni meč.

41. minut: Dobra akcija Veleža poslije kornera, Radović užasno šutira.

35. minut: Dobar prodor Anđušića po lijevoj strani, nakon čega pada u šesnaestercu, ali Mulahasanović se nije oglasio.

28. minut: Mandić u velikoj prilici, Bogdanović opet brani. Krupa opasnija.

27. minut: Redžić sada pada na vrhu šesnaesterca, domaći traže prekršaj, Mulahasanović se ne oglašava.

25. minut: Brandao je opet na travi, žuti za Palića

21. minut: Dujaković zaustavlja Brandaa i dobija žuti karton.

13. minut: Fiilpović pokušava, Bogdanović sjajno brani. Velika šansa za domaće.

12. minut: Oštar start Makitana na sredini terena. Brandao je ostao na zemlji. Makitan već ima jedan žuti karton. Dobit će posljednju opomenu i u nastavku meča biti mnogo oprezniji.

1. minut: Počela je utakmica.

12.50 sati:  Krupa ima osam bodova i na poziciji je koja vodi u niži rang, dok je Velež sa 22 osvojena boda na šestom mjestu.

Krupa:  Kolak, Karišik, Redžić, Makitan, Modić, Nikolić, Dujaković, Palić, Filipović, Andrejić, Mandić

Velež: Bogdanović, Ćosić, Bihorac, Zeljković, Radović, Pršeš, Osmić, Anđušić, Brandao, Cvijanović, Mulić