TOK UTAKMICA: Sarajevo - Radnik 1:0, Sloboda - Zrinjski 0:2, Velež - Rudar 1:0
Tri utakmice 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu odigrane su danas, a u sva tri meča pobjedili su favoriti.
06.05.2022. u 17:45

Sarajevo je bilo bolje od Radnika, Zrinjski je slavio na Tušnju protiv Slobode, dok je Velež savladao ekipu Rudara iz Prijedora.

Tekstualne prijenose utakmica 29. kola PLBiH mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________________

90. minut: Završen je meč u Mostaru, gdje je Velež slavio sa 1:0.

90. minut: Igra se sudijska nadoknada.

80. minut: Stopostotna prilika za Velež. Peco je izašao oči u oči sa Šćekićem, ali golman Rudara brani njegov pokušaj.

79. minut: Mogao je Rudar do izjednačenja, ali je lopta nakon udarca Kneževića otišla pored gola.

67. minut: GOOOOOLLLLLL! Velež vodi golom Pece. Ovčina je povukao, sjajno uposlio Pecu, a ovaj uhvatio volej i matirao Šćekića.

56. minut: Odgovorio je Velež, ali Peco iz dobre situacije šutira pored gola.

52. minut: Mogao je Rudar do vodstva, ali je Kulenović zakasnio na ubacivanje Jakupovića.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru.

45. minut: Poluvrijeme u Mostaru, bukvalno ništa - ništa.

35. minut: U Mostaru gledamo uspavanku, apsolutno ništa se ne dešava.

11. minut: Pokušaj Radovića iz slobodnog udarca, lopta odlazi preko gola Rudara.

1. minut: Počeo je meč u Mostaru između Veleža i Rudara.

90. minut: Završene su utakmice na Koševu i Tušnju.

83. minut: GOOOOOLLLLLLL! Zrinjski je potvrdio trijumf protiv Slobode, Jakovljević je pogodio sa bijele tačke.

65. minut: GOOOOOLLLLLLL! Zrinjski vodi na Tušnju. Šakota je strijelac. Slaba reakcija Bukvića, koji je kratko odbio loptu poslije šuta Jukića, a juniorski reprezentativac BiH pogađa nedugo nakon što je ušao u igru.

63. minut: Kakva prilika za Slobodu - Beganović pogađa stativu.

55. minut: Sada je u prilici Bagarić, koji iz dobre pozicije jako loše šutira.

48. minut: Sjajna prilika za Sarajevo. Suljić je odigrao za Čatakovića, ovaj šutira, ali lopta ide pored gola!

45. minut: GOOOOOOOLLLLLLLLL! Sarajevo vodi golom Čatakovića. Bila je to sjajna akcija Bordo tima. Gostujući golman tražio je ofsajd, ali je sudija Drinić pokazao na centar.

42. minut: Čataković je pokušao sa 25 metara, ali Muminović brani. U nastavku akcije golman gostujućeg tima brani i pokušaj Bagarića.

33. minut: Dizdarević spašava Sarajevo. Sjajno brani udarac Maksimovića, a potom Pidro izbija loptu u korner.

28. minut: Pokušao je Beganović direktno iz slobodnog udarca, ali lopta ide pored gola Zrinjskog.

28. minut: Radnik je preuzeo inicijativu, redaju se prilike pred golom Dizdarevića, sada je Nikić šutirao pored gola, a sa tribina se čuju i zvižduci...

22. minut: Još jedna velika prilika za goste. Maksimović je u dva navrata prijetio golu Sarajeva. Prvo je Dizdarević odbranio, a nakon toga njegov udarac izblokirao Mujakić.

20. minut: Velika prilika za Radnik. Pantelić je šutirao iz dobre pozicije, ali Šabanović blokira u posljednji momenat.

9. minut: Pokušao je i Kapić, ali golman Radnika brani i njegov pokušaj.

7. minut: Velika prilika za Sarajevo. Šabanović je bio u stopostotnoj prilici, ali Muminović brani njegov udarac.

6. minut: Bez većih uzbuđenja u uvodnim minutama prve dvije utakmice današnjeg programa.

1. minut: Počeli su mečevi na Koševu i Tušnju.

17:58 sati: Sve utakmice koje će biti odigrane narednog vikenda u takmičenjima pod okriljem Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine će početi minutom šutnje kako bi se odala počast nedavno preminulom Ivici Osimu, počasnom predsjedniku FSBiH.

17.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 29. kola PLBiH.