TOK UTAKMICA: Velež - Borac 1:1, Radnik - Sloboda 1:2
Fudbaleri Radnika i Slobode odigrali su prvi meč 28. kola Premijer lige BiH.
30.04.2021. u 16:45

Bio je to duel ekipa iz donjeg doma premijeligaške tabele, a slavili su gosti iz Tuzle - 1:2.

Od 20 sati u drugom meču današnjeg programa, ujedno i derbiju kola, Velež i Borac odigrali su bez pobjednika - 1:1.

Tekstualni prijenos utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________________________________________________

90. minut: Kraj u Mostaru, derbi je okončan bez pobjednika.

89. minut: GOOOOOLLLLLL! Borac je izjednačio, strijelac je Vranješ sa bijele tačke.

88. minut: Penal za Borac! Radović je bio u duelu sa Moraitisem, napadač gostiju je pao, a Grbić je pokazao na bijelu tačku.

85. minut: Nervozan je trener Borca, prstom prijeti nekom na terenu... Da li je njegova "meta" sudija Grbić koji je pokazao da je lopta za Velež?

82. minut: Zvonić je glavom šutirao pored gola. Borac je još u životu.

76. minut: Mogao je Velež sada riješiti pitanje pobjednika. Istrčali su Rođeni kontru, ali nisu uspjeli matirati Lakića. U nastavku akcije Anđušić je šutirao pored gola.

65. minut: Velika prilika za Borac, ali Zakarić je iz odlične pozicije jako loše šutirao.

64. minut: Anđušić i Dario su imali odlične prilike da udvostruče prednost, ali promjene rezultata nije bilo.

57. minut: GOOOOOOOOOOLLLLLLLLL! Velež vodi, strijelac je Brandao. Borac je imao slobodnjak, gosti su se prekombinovali, sijevnula je kontra, a Brandao je zakucao loptu u mrežu za veliko slavlje domaćih.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme derbija kola. Nismo gledali pretjerano interesantnu i kvalitetnu utakmicu.

43. minut: Ziljkić je pokušao iz slobodnjaka, Bogdanović brani.

42. minut: Pavlović je morao napustiti teren, a ušao je rezervni golman Borca Lakić.

32. minut: Na povredu se žali golman Borca. I na drugoj strani pomoć se ukazala Bogdanoviću. Obojica su nastavila meč.

29. minut: Bogdanović bez problema zaustavlja pokušaj Ziljkića, a na drugoj strani Ćorić je izblokirao pokušaj Georgijevića. Korner je za Velež.

22. minut: Udarac Anđušića izblokirala je odbrana Borca. Bilo je izueztno opasno da je prošao ovaj pokušaj.

16. minut: Hasanović je pokušao na drugoj strani, ali brani Pavlović.

15. minut: Velika prilika za Borac. Uzelac je sa pet metara glavom šutirao pored gola.

13. minut: Domaći su sve nezadovoljniji odlukama sudije Zorana Grbića.

10. minut: Opasnost pred golom Borca. Pokušao je Vehabović, ali lopta odlazi pored stative.

6. minut: Borac se nametnuo na startu utakmice i ima posjed lopte, ali bez konkretnijih prilika.

1. minut: Počeo je meč Velež - Borac.

19:56 sati: Na tribinama stadiona Rođeni su Sergej Barbaraz i Emir Spahić, nekadašnji kapiteni fudbalske A reprezentacije BiH.

19:18 sati: "Semire izdrži" - poruka je koju je FK Velež poslao svojoj legendi Semiru Tuci.

19:14 sati: Feđa Dudić odredio je sastav Veleža koji će igrati večeras protiv Borca. Od prve minute na teren će Bogdanović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ovčina, Georgijević, Brandao, Anđušić, Dario, Hasanović i Vehabović.

S druge strane Marko Maksmović na teren će poslati sljedeći sastav: Pavlović, Uzelac, Ćorić, Ziljkić, Ćosić, Vojnović, Brtan, Subić, Vranješ, Mehanović i Zakarić.

18:52 sati: Završen je meč u Bijeljni, ali se ne smiruju tenzije! Zoran Sofrenić, sin Milorada Sofrenića, člana IO FSBiH, i doskorašnjeg potpredsjednika Saveza, prijetio je sudijama nakon utakmice.

Zoran Sofrenić je danas obavljao funkciju drugog pomoćnog trenera FK Radnik, a inače je trener golmana u mladoj fudbalskoj reprezentaciji. Nakon utakmice prijetio je sudijama, prije svega Belji, koji je signalizirao da se ponovi penal jer je Bilobrk ranije napustio gol-liniju. Glavni sudija Mateo Musa pokazao mu je crveni karton!

VEZANI TEKST - FSBiH promijenio sudiju za utakmicu Velež - Borac

90. minut: Kraj u Bijeljini!

90. minut: Golubović spašava Slobodu.

78. minut: Velika prilika za Radnik, Gogić je šutirao glavom sa pet metara nakon kornera, ali niej bio precizan.

69. minut: GOOOOOOLLLLLLLL!Balić je uhvatio volej i pogađa mrežu Bilobrka za potpuni preokret - 1:2.

59. minut: GOOOOOOLLLLLLLL! Beganović je sada siguran, Sloboda je izjednačila.

57. minut: Bilobrk je odbranio penal Beganoviću! Međutim, pomoćni sudija traži da se ponovi penal! Golman Radnika je raniej krenuo sa linije, te će se penal ponoviti.

56. minut: Penal za Slobodu!

55. minut: Sloboda ima posjed lopte, ali bez većih priliak pred golom Bilobrka.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme,

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Bijeljini, gdje domaći vode od 22. minuta.

22. minut: GOOOOOOLLLLLLLL! Radnik vodi 1:0 golom Jelića. Sjajan posao kod gola odradio je Motika koji je ubacio sa desne strane.

17. minut: Mujagić šutira glavom, Bilobrk paradom spašava gol Radnika.

9. minut: Mujagić je šutirao sa distance, brani golman Radnika.

1. minut: Počeo je u Bijeljini.

16.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 28. kola Premijer lige BiH.