TOK UTAKMICA/ Zrinjski - Sloboda 4:1, Tuzla City - Sloga 1:2, Široki Brijeg - Posušje 1:1
Odigrane su tri utakmice 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
06.05.2023. u 14:11

Zrinjski je u Čitluku rezultatom 4:1 savladao Slobodu, Sloga je na Tušnju bila bolja od Tuzla Cityja sa 2:1, dok su Široki Brijeg i Posušje remizirali rezultatom 1:1.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________

90. minut: Četiri minute nadoknade.

85. minut: Sve je izglednije da na Pecari neće biti pobjednika.

74. minut: Kontra Širokog, Kpan pogađa stativu. Nema sreće danas fudbaler domaćih s obzirom na to da je u prvom poluvremenu pogodio prečku.

70. minut: Udarac Milanovića sa dvadesetak metara ide pored gola Širokog.

46. minut: Nastavljen je dvoboj na Pecari.

18:52 Kraj u Tuzli. Velika pobjeda Sloge.

Kraj prvog dijela na Pecari. Rezultat je 1:1

40. minut: GOOOOOL. Poravnanje i na Pecari. Izjednačio je Široki preko Mašića.

85. minut: GOOOOOL. Sloga je stigla do preokreta protiv Tuzla Cityja. Kulenović je egzekutor pogotka za Slogu.

80. minut: Finiš meča na Tušnju, i dalje 1:1.

21. minut: GOOOOOL. Posušje vodi. Boban je gurnuo Rozića u šansu, a ovaj rutinski trese mreži Širokog.

18. minut: Prečku pogađa domaći tim.

13. minut: Uzvraća Široki Brijeg. Bagarić je lukavo pokušao, Kukić se nije dao prevariti.

8. minut: Dobra prilika za Posušje. Boban je šutirao, Josipović krajnjim naporom odbio loptu u korner.

46. minut: Nastavljen je meč u Tuzli.

1. minut: Počeo je i komšijski derbi na Pecari.

Kraj prvog poluvremena na meču Tuzla City - Sloga. Rezultat je 1:1.

23. minut: GOOOOOL. Sada je 1:1 na Tušnju. Sloga je stigla do poravnanja. Strijelac za Slogu bio je Krstovski.

13. minut: GOOOOOL. Tuzla City vodi. Autogol je postigao Milanović. Mehidić je centrirao a Milanović u pokušaju da izbije, loptu skrenuo u vlastitu mrežu

1. miunt: Počeo je duel na Tušnju.

Kraj u Čitluku. Pobjeda Zrinjskog rezultatom 4:1.

90. minut: Tri minute nadoknade.

86. minut: Kiš je promiješao odbranu Slobode i šutirao, ali Osmić je uspio izblokirati u posljednjem momentu.

84. minut: GOOOOL. Zrinjski je povećao prednost. Kombinacija rezervista Ilinkovića i Kiša, ovaj drugi rutinski matira Bukvića.

80. minut: Bez promjene u Čitluku, Zrinjski sve bliže 23. pobjedi u sezoni.

57. minut: GOOOOL. Zrinjski vodi 3:1. Bilbija je stigao do 23. gola u sezoni.

55. minut: Pervan pada nakon duela s Jakovljevićem, gosti traže penal, sudija Jelić odmahuje rukama. Diskutabilna situacija u šesnaestercu Zrinjskog.

52. minut: Mehmedović snažno šutira, brani Marić. Korner za goste.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Ismajlgeci mijenja Bekića u ekipi Zrinjskog.

Kraj prvog poluvremena. Zrinjski na odmor nosi gol prednosti (2:1).

42. minut: Požutio je Zlomislić kod Zrinjskog.

37. minut: Maksimović šutira, lopta ide daleko od gola Zrinjskog.

28. minut: GOOOL. Zrinjski je napravio preokret. Malekinušić je strijelac nakon što je Prskalo "promiješao" odbranu gostiju.

26. minut: Delić je drugi igrač Slobode sa žutim kartonom. Kao i Maksimoviću, ovo mu je treći akumulirani što znači da preskače važnu utakmicu sa Širokobriježanima.

23. minut: Umalo da Zrinjski preokrene. Udarac Bilbije glavom odlično zaustavlja Bukvić.

16. minut: Lijepa akcija Zrinjskog, izblokiran udarac Prskala.

14. minut: GOOOOL. Zrinjski je poravnao. Bekić je centrirao, a Sabljić uz pomoć prečke stigao do drugog gola u sezoni.

12. minut: Žuti karton za Maksimovića, on će propustiti narednu utakmicu koju Sloboda na Tušnju igra protiv Širokog Brijega.

8. minut: GOOOOL. Sloboda vodi. Velika greška golmana Marića, koji se poigravao, loptu mu je ukrao Maksimović i pospremio je u mrežu.

7. minut: Treći pokušaj gostiju, Varešanović preko gola.

4. minut: Još jedan dobar napad Slobode, Varešanović šutira pravo u Marića.

1. minut: Prvi pokušaj Slobode, Mehmedović je ubacio, Maksimović slabo šutirao.

1. minut:  Sudija Frano Jelić dao je znak za početak utakmice.

14:59 Ova, kao i ostale utakmice 30. kola Premijer lige BiH počet će minutom šutnje u čast žrtvama pucnjave koja se dogodila u školi Vladislav Ribnikar u Beogradu.

14:54 Pored meča u Čitluku, danas igraju još Tuzla City - Sloga (17 sati) i Široki Brijeg - Posušje.