Premijer liga
TOK UTAKMICA/Nema više neporaženih u bh. eliti
Odigrane su tri utakmice 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
06.03.2021. u 13:01

Tuzla City je na Tušnju savladao Željezničar 2:0 golovima Mišića i Maksimovića, dok su Krupa i Široki Brijeg remizirali rezultatom 1:1. U derbiju Zrinjski je na Koševu savladao Sarajevo 1:0 i nanio prvaku BiH prvi poraz u sezoni.

Teksutalni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.

______________________________________

Kraj meča na Koševu. Zrinjski je nanio prvi ovosezonski poraz Sarajevu.

Hodžić je zaradio drugi žuti karton u ekipi Sarajeva.

94. minut: Sudar glavama Sušiča i Jakovljevića, čini se da je stoper Zrinjski teže prošao...Obojici igrača ukazuje se pomoć.

90. minut: Pritisak Sarajeva. Bordo tim je izveo prva dva kornera na meču.

90. minut: Četiri minute nadoknade.

89. minut: Igrači Sarajeva traže penal. Pao je Milanović u šesnaestercu, a arbitar Bilbija odmah odmahnuo rukama.

88. minut: Slab centaršut Sušića, odbranio se Zrinjski.

87. minut: Prekšraj nad Đokanovićem. Vjerovatno će se svi igrači Sarajeva sada preseliti u šesnaesterac Zrinjskog.

77. minut: Trostruka izmjena u Zrinjskom. Izašli su Juranović, Zlomislić i Govedarica, a ušli Ivančić, Ljubić i Vukoja. Kod Sarajeva je Handžić zamijenio Oremuša.

67. minut: Crveni karton za Magodu. Sudija Bilbija procijenio je da je stoper Zrinjskog kao zadnji igrač faulirao Mešanovića.

61. minut: Najbolja prilika za Sarajevo. Centaršut Sušića na drugu stativu, Oremuš je glavom šutirao pored gola.

58. minut: Kovačević je opet spasio Sarajevo. Bilbija je probao odigrati povratni pas, ali je golman Sarajeva na vrijeme napustio mrežu i loptu odbio u korner.

54. minut: Jukić je povrijeđen. Traži izmjenu. Spreman pored klupe je Hodžić.

46. minut: Salčin je zamijenio Pidru na startu drugog poluvremena.

Završeno je prvo poluvrijeme. Zrinjski zasluženo vodi.

45. minut: Još 60 sekundi nadoknade.

38. minut: Ćorluka blokira Sušića. Dobra prilika za Sarajevo odlazi u nepovrat.

32. minut: Opet Bilbija pokušava glavom, lopta ide pored gola Kovačevića.

20. minut: Velika prilika za Bilbiju. Centirao je Bekić sa lijeve strane, Govedarica vratio loptu na peterac, a pokušaj Bilbije glavom brani Kovačević.

16. minut: Bekić je dobio žuti karton zbog oštrog starta nad Jukićem.

12. minut: Mešanović je sada topovski šutirao i direktno u lice pogodio mladog Magdića. Stoperu Zrinjskog ukazuje se pomoć.

8. minut: Nova šansa za goste. Skoro identična akcija kao kod gola, Todorović centrira, a Juranović je ovoga puta promašio loptu.

4. minut: GOOOOOL. Zrinjski vodi. Juranović je strijelac poslije fenomenalnog centaršuta Todorovića s desne strane.

1. minut: Počeo je susret na Koševu.

93. minut: GOOOOOL. Tuzla City potvrđuje pobjedu. Maksimović je strijelac.

90. minut: GOOOOL. Krupa je izjednačila protiv Širokog.

79. minut: Peta izmjena u Želji. Milićević ušao umjesto Šehića.

74. minut: Crnkić se izborio za poziciju i šutirao lijevom nogom, ali neprecizno.

69. minut: Kontranapad Cityja, Čeliković u posljednji trenutak ispred Doffa.

68. minut: Bekrić i Bojo u igri, izašli su Ramović i Alispahić.

60. minut: Mijenja i Musemić. Umjesto Džafića ušao je Doffo.

58. minut: Lendrić mijenja Juričića, a Mujezinović na terenu umjesto Mujezinovića.

53. minut: GOOOOOL. Široki je poveo u Krupi na Vrbasu. Strijelac je Ivan Ikić.

46. minut: Nastavljene su utakmice.

U Krupi na Vrbasu miroljubivih 0:0.

Završeno je prvo poluvrijeme na stadionu Tušanj.

45. minut: Dvije minute nadoknade u Tuzli. Domaći tim od devete minute vodi 1:0. U meču Krupa  - Široki nema pogodaka.

41. minut: Na drugoj strani Veselinović se oslobodio čuvara, ušao u šesnaesterac, ali onda pokazao da mu lijeva noga nije jača strana.

40. minut: Opasno je bilo pred golom Želje. Ubiparip je pokušao glavom poslije centaršuta Brkića, ali pored gola.

32. minut: Oštar start Miletića nad Crnkićem. Žuti karton za defanzivca gostiju.

27. minut: Ramović za Juričića, ovaj šutira, Muminović brani.

9. minut: GOOOOL. Mišić preuzima odgovornost i precizno pogađa, iako je Fejzić pogodio stranu u koju će šutirati.

8. minut: Penal za Tuzla City! Šehić je oborio Rustemovića.

7. minut: Juričić šalje loptu tik pored gola i to nakon gužve u šesnaestercu. Domaći su tražili prekršaj poslije duela Veselinovića i golmana Muminovića, ali arbitar Petrović nije se oglasio.

5. minut: Opasan napad Želje, Ramović se ubacio iz drugog plana, ali samo korner.

1. minut: Počeo je dvoboj u Tuzli, kao i onaj u Krupi na Vrbasu.

- Interesantno je što u sastavu Želje nema golmana Erića, koji je branio u vječitom derbiju u ponedjeljak.

- Željezničar je drugi na tabeli sa 37 bodova, koliko imaju Velež i Široki Brijeg. Velež ima meč više. Tuzla City je na sedmom mjestu sa 30 osvojenih bodova.