Kvalifikacije za Eurobasket
TOK UTAKMICE: Bosna i Hercegovina - Grčka 65:70
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras u Mejdanu poražena od Grčke sa 70:65, a direktan tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Faktor.
24.02.2020. u 19:37

Reprezentacija Grčke u prvom kolu kao domaćin savladala je Bugarsku rezultatom 73:63.

BiH i Grčka su do sada odigrale sedam međusobnih susreta, a u svih sedam mečeva slavili su Heleni.

____________________________________________________________________________________________________________

Kraj! Grčka je slavila sa 70:65.

10. min.: Atić je promašio polaganje...Dva slobodna bacanja za Grčku.

10. min.: 18,5 sekundi prije kraja, BiH ima posjed. Time-out je...

9. min.: Trica Atića uz prekršaj! Pogodio je!

9. min.: Trica Grčke za "plus tri".

9. min.: Milošević je promašio prvo, drugo slobodno bcanje je pogodio...

9. min.: Hoćemo li gledati dramu u finišu, dva "penala" za BiH...

8. min.: Dva poena Miloševića...

8. min.: Milošević blokira ali je silazna putanja, dva poena za Grke.

8. min.: Pašalić siguran sa "penala", 11:2 serija.

7. min.: Pašalić pogađa za dva poena i dobija dodatno slobodno bacanje, Grci zovu time-out.

7. min.: Milošević smanjuje na "minus osam".

6. min.: Atić polaže za 53:63.

5. min.: Nakon dva poena Grka, Milošević pogađa tricu.

4, min.: Na drugoj strani Atić pogađa samo jedno slobodno bacanje.

4. min.: Kakva "banana" Vrabca.

3. min.: Dva poena Grčke, Atić promašuje novi šut za tri poena.

2. min.: Prekršaj Lazića, već treći naše selekcije u ovoj četvrtini.

2. min.: Ofanzivni skok i poeni Miloševića.

1. min.: Još jedna izgubljena lopta u napadu, Sulejmanović pravi četvrtu ličnu grešku.

1. min.: Grci neprecizni u prvom napadu u finalnoj dionici. Dva poena Sulejmanovića.

10. min.: Nova trica Grčke za plus 16!

10. min.: Pašalić neprecizan za tri poena.

9. min.: Promašaj Lazića za tri poena, jedan od devet je šut BiH za tri poena.

9. min.: Trica Grka za 43:54.

8. min.: Stipanović u stilu playmakera, Sulejmanović zakucava, Grčki selektor zove time-out.

7. min.: Faul Grka u napadu. Lijepa asistencija Stipanovića za Atića, koji polaže na drugi obruč.

7. min.: Milošević promašuje još jedan šut za tri poena. Skok u napadu Stipanovića. Dva slobodna bacanja za iskusnog centra naše selekcije.

6. min.: Grci imaju 12 poena prednosti, Bosnić poziva time-out.

6. min.: Faul u napadu Miralema Halilovića.

6. min.: Serijom 6:0 grčka odlazi na "plus 10".

6, min,: Halilović ne promašuje iz dobre pozicije.

5. min.: Grci promašuju dvije trice u istom napadu, a potom im sudije daju loptu za novi napad. Pogađaju za 47:39.

3. min.: Izgubljena lopta za našu selekciju...Velika podrška publike u Mejdanu.

3. min.: Milošević precizan za dva.

2. min.: Dobru kombinaciju s Atićem poenima završava Halilović.

2. min.: Grci na "plus 10", nakon što su pogodili šut za tri poena. Precizan je bio Margaritis.

1. min.: Milošević promašuje šut za tri poena.

1. min.: Nakon prvi poena Grčke, Vrabac pogađa jedno od dva slobodna bacanja. ali je lopta opet za BiH.

1. min.: Adamović je promašio šut za tri poena.

1. min.: Počelo je drugo poluvrijeme susreta u Mejdanu. Nadati se da će izabranici Vedrana Bosnića zaigrati bolje nego u prvom dijelu susreta.

10. min.: Milošević sa zvukom sirene pogađa za 34:40! Kraj prvog poluvremena u Mejdanu.

10.: min.: Grci sigurni s linije za slobodna bacanja.

10. min.: Nakon što je Halilović pogodio samo jedan od dva penala, Lazić je pogodio šut za dva poena.

9. min.: Par vezanih grešaka naše selekcije.

9. min.: Bochoridis pogađa oba sobodna bacanja.

8. min.: Grci stižu do najveće prednosti na meču, imaju sedam poena viška.

7. min.: Saloustros je položio, a zatim su Grci dobili priliku za 2+1.

6. min.: Adamović s dva sigurna penala svraća minimalnu prednost našoj selekciji.

6. min.: Grčka je brzo otišla na "plus 4".

5. min.: Novo izjednačenje 24:24.

4, min.: Dimitrios je precizan za 22:22, ali Atić vraća prednost Zmajevima.

3. min.: Atić je pogodio za izjednačenje, a zatim i Milošević.

2. min.: Stipanović promašuje zicer poslije proigravanja Atića.

1. min.: Stipanović je precizan za dva poena.

1. min.: Larentzakis pogađa tricu na startu druge četvrtine.

10. min.: Vrabac je pogodio jedno od dva slobodna, ali smo za 2,6 sekundi uspjeli primiti koš. Grci vode sa 17:16. Kraj prve četvrtine.

10. min.: Kavvadas pogađa jedno od dva slobodna bacanja, a zatim Saloustros pogađa za 15:15.

10. min.: Faul Stipanović, Grci će imati dva slobodna bacanja.

9. min.: Trica BiH, na tricu Helena. Pogodio je Pašalić.

9. min.: Adamović u ovih trenucima raspoložen, novo pogalanje za 12:8!

6. min.: Kaselakis je smanjio na 8:6, ali se BiH brzo vratila na "plus 4". Adamović je položio loptu...

6. min.: Borbenost i angažman bh. košarkaša i večeras na visokom nivou.

5. min.: Raspoloženi Halilović još jednom diže Mejdan na noge.

5. min.: Kaselakis je postigao dva poena za Grke.

4. min.: Novi poeni Sulejmanovića. BiH vodi 6:2.

2. min.: Sulejmanović je pogodio dva "penala".

2. min.: Grčka je izjednačila već u narednom napadu.

1. min.: Obje selekcije nisu realizovale prve napade, zakucavanje Halilovića za prvo vodstvo BiH.

1. min.: Počeo je susret u Mejdanu, BiH će imati prvi napad.

-4 min.: Čuli smo i himnu naše domovine, grmio je Mejdan!

- 7 min.: U toku je intoniranje grčke himne.

- 18 min.: Pogledajte kakva atmosfera vlada u Mejdanu, manje od 20 minuta prije početka utakmice: