TOK UTAKMICE/ Velež - Široki Brijeg 1:0
Velež i Široki utakmicom utakmicom na stadionu Rođeni u Mostaru otvorili su 24. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.
01.04.2022. u 17:07

Rođeni su slavili rezulultatom 1:0, a do pobjede su došli s igračem manje pogotkom Brandaa iz 76. minute.

Treneri Feđa Dudić i Jure Ivanković odabrali su startere:

Velež: Bogdanović, Radović, Bajrić, Zeljković, Ćosić, Anđušić, Haskić, Peco, Hasanović, Džanković, Radovac

Široki Brijeg: Miškić, Medić, Mujan, Blagaić, Bosančić, Vukoja, Lukić, Begić, Jurić, Musa, Ikić

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba

_____________________

Kraj meča u Mostaru i pobjeda Veleža.

90. minut: Šest minuta nadoknade.

GOOOOOL. Velež vodi. Brandao je strijelac. Haskić je sve dobro uradio nakon kardinalne greške Muse, šutirao, njegov udarac brani Miškić, a odbijenu loptu u mrežu je pospremio Brazilac.

62. minut: Morao je reagirati Dudić. Poslao je na teren Salčina i Zvonića, iz igre su izašli Peco i Anđušić. Zvonić je pokriti poziciju isključenog Bajrića.

60. minut: Ikić iz slobodnog udarca trese prečku.

58. minut: Velež ostaje s igračem manje. Crveni karton zaradio je mladi Bajrić poslije duela s Ikićem.

46. minut: Počeo je drugi dio meča.

Poluvrijeme na stadionu Rođeni. Nema pogodaka.

39. minut: Gosti opet prijete iz kontre, Lukić ne reagira dobro nakon centaršuta i sa nekoliko metara šalje loptu preko gola.

33. minut: Musa ruši Pecu, a zbog oštrog prekršaja sankcioniran je žutim kartonom.

27. minut: Nova šansa za goste. Vukoja šutira pored gola.

26. minut: Dobar kontranapad Širokog, Blagaić je bio  u prilici, ali s penala šalje loptu preko gola.

25. minut: Prilika za Velež. Džanković je prošao, ubacio loptu u peterac, Musa spašava Širokobriježane.

10. minut: Miruju mreže. Velež konkretniji, a sada su gosti zaprijetili udarcem Blagaića. Lopta je završila u rukama golmana Bogdanovića.

1. minut: Počeo je meč.

- Vrijedi istaknuti i da se navijači Veleža poslije 192 dana vraćaju na tribine, a danas rođendan, 41. po redu proslavlja navijačka grupa Red Army, koji će sigurno prirediti feštu.

- Utakmicu sudi Danijel Bojo, asistirat će mu Senad Ibrišimbegović i Sreten Udovičić.