Prijateljski meč
TOK UTAKMICE/Bosna i Hercegovina - Kostarika 0:0
Bosna i Hercegovina na Bilinom polju odigrala je prijateljski dvoboj s Kostarikom.
27.03.2021. u 17:04

Dvoboj je završen bez pogodaka 0:0. Bosna i Hercegovina igrala je sa drugim sastavom i nije uspjela stvoriti izglednu priliku.

Tekstualni prijenos meča iz Zenice mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

________________________________

19:53 Kraj meča. Mirovale su mreže u Zenici.

90. minut: Tri minute nadoknade.

86. minut:  Grub prekršaj Cvijanovića, zaradio je žuti karton.

80. minut: Izašli su Menalo i Kolašinac, a ušli Cvijanović i Pidro.

75. minut: Hadžikadunić mijenja povrijeđenog Mihojevića.

65. minut: Mihojević sada interveniše ispred gola Zmajeva. Spriječio je opasan napad gostiju.

60. minut: Mihojević pokušava glavom poslije kornera, ali lopte odlazi preko gola.

58. minut: Pirić na golu umjesto Vasilja, Gojak mijenja Duljevića.

56. minut: Još jedna dobra prilika za goste. Brani Vasilj.

49. minut: Opasno je bilo pred golom BiH nakon kornera. Cipetić je izbacio loptu i uz pomoć prečke spriječio gol. Lopta se odbila na liniju, Kostarikanci su tražili pogodak, ali sudije se nisu oglasile.

47. minut: Mihojević je požutio u bh. timu.

46. minut: Smail Prevljak je zamijenio Amara Rahmanovića.

45. minut: Kraj prvog poluvremena. BiH je imala posjed lopte, ali bez konkretnog učinka u napadu sa dva pokušaja prema golu Kostarike.

33. minut: Kostarika sada igra presing. Malo je nedostajalo da se takva taktika isplati nakon što je Mihojević poklonio loptu Vanegasu, ali ovaj se nije najbolje snašao u šesnaestercu.

30. minut: Prvi opasan pokušaj gostiju. Brown šutira, lopta na putu ka golu pogađa Ahmedhodžića i odlazi pored stative.

25. minut: Novi pokušaj BiH, opet je probao Hadžiahmetović, ali lopta odlazi preko gola.

7. minut: Šut Hadžiahmetovića ravno u golmana Kostarike.

1. minut: Počeo je susret u Zenici.

17:57 sati: Igrači su na terenu, slijedi intoniranje himni.

17:52 sati: Pravdu na Bilinom polju dijelit će Slovenac Nejc Kajtazovič. Pomagat će mu zemljaci Manuel Vidali i Tomislav Pospeh, dok je četvrti sudija Luka Bilbija iz naše zemlje.

17:42 sati: Utakmica na Bilinom polju igra se bez prisustva publike.

17:41 sati: Zmajevi su bez pobjede 495 dana.

17:40 sati: Ovo je prvi dvoboj BiH i Kostarike.